KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13185094
*
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 20:35:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:06:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
8008 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Strandfiske, K..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
nr 1318 5094
CO (Carl Otto) Hultén
(1916-2015), Sverige
Akvarell, CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 14:06:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
CO (Carl Otto) Hultén
Carl Otto Hultén, känd som CO Hultén svensk bildkonstnär född 1916, död 2015.Läs mer om CO (Carl Otto) Hultén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bibliskt motiv carl-otto hultén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
8008 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Strandfiske, K..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



